Ozon Sauna

Ozon sauna, oksijen ve ozon gazına dayalı doğal terapi yöntemidir. Sıcak kabin içinde sıcak hava yolu ile vücuda ozon ve oksijen verilme yöntemidir. Stres, selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesi Ozon saunanın en önemli özelliği performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Her uygulama size 400 – 500 kcal enerji kaybettirir. Genellikle sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selülit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozon Sauna’nın detoks özelliği ile vücudumuzdaki kimyasalların vücuttan atılmasını sağlar. Ozon Sauna, birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Ozon sauna’nın kullanımı bir detoksifikasyon ve zayıflama programının en önemli kısımlarından birisidir. Ozon Sauna, derinin temizlenme kapasitesini, detoksifikasyon potansiyellerini, ter bezlerinin aktivasyonunu uyararak artırır ve artmış kan dolaşımı yolu ile de sağlıklı yapıda ve sıkılıkta deri oluşumunu sağlar. Ozon böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir. Lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi çok önemlidir ve ozon/buhar saunası bunu sağlamak içi en iyi ve en kolay yoldur.

Ozon sauna, farklı cihazlarla birlikte kullanıldığında selülitte yüzde yüze yakın bir oranda etkilidir. Doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek yağ zincirlerinin kırılmasına neden olur. Oksijenin etkisiyle hidrofobik yağlar, daha az stabil olan hidrofobik yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar.

Yapılan çalışmalarda ozon sauna terapisinin selülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Maksimum etki için farklı cihazlarla desteklenmesi gerektiği unutulmamalıdır.